MonsterTower - вышки для вейка, держатели, заркала, звук, свет PerfectPass - системы контроля скорости катера Воднолыжные канатные дороги X-Traction
|



· Введение
· Снаряжение
· Техника катания
· Вейк-трюки
· Вейк-турнир
· Фотографии
· Где кататься?



Украинская Федерация Воднолыжного Спорта

Воднолыжные канатные дороги «X-Traction»

Центр экстремальных развлечений X-Park

PerfectPass - системы контроля скорости катера




· 180°
· Грэбы
· Индекс грэбов
· Blind 180°
· Double-Up
· HS-Back-Roll
· HS-Wake-Jump
· Landing Blind
· Tantrum-to-Blind
· Tantrum
· TS Back Roll
· Whirlybird
· Полный список

Развернуть - Свернуть

Развернуть - Свернуть




  
Новичкам
сюда!
мой профиль | мой ВЕЙК-профайл | | FAQ
  Слежение за ответами в этой теме   
SKIER - FORUM   » ВЕЙК - бординг   » Отчет УФВВ 2011 - Добавить в закладки
 
Автор Тема: Отчет УФВВ 2011
UWWF
Завсегдатай (#3401)
Украина

Рейтинг: 209


Оценить сообщение!
Сообщение №0, отправлено 26 Окт 2011 01:36
Отправить ответ   Ответить по тексту UWWF    Профайл для UWWF   Email UWWF   Отправить новое частное сообщение UWWF   Редактировать/удалить сообщение

Результати роботи Громадської організації «Українська федерація вейкбордингу та воднолижного спорту» (УФВВ)
2007-2011рр. доповідь президента федерації Зозулі Ю. А. на конференції 22.10.2011р.

2003-2010. Відродження вейкбордингу та водних лиж в Україні.

На жаль, після здобуття Україною Незалежності, воднолижний спорт в 90-ті роки пережив період занепаду і забуття. Був втрачений майже повністю тренерській, суддівській склад, Україна перестала брати участь у міжнародних змаганнях та етапах Кубка світу. Відродження цього виду спорту почалося в 2003 році, коли групою однодумців і ентузіастів вейкбордингу, був створений спортивний клуб «X-Traction», який є сьогодні флагманом вейкбордичного руху в Україні. Почалось будівництво бази для тренувань та змагань з вейкбордингу та водних лиж у місті Києві у парку Дружби народів, Деснянського району. З 2004 року в Україну за ініціативи клубу, стали регулярно проводитися вейкбордичні змагання, в яких регулярно брали участь українські, російські, білоруські спортсмени, райдери з країн далекого зарубіжжя.

27 жовтня 2007 відбулася установча конференція зі створення ГО «Українська федерація воднолижного спорту». На конференції було представлено 12 колективних членів (клубів і федерацій) з 6 міст України (Київ, Дніпропетровськ, Харків, Миколаїв, Керч, Канів) та 24 індивідуальних учасника.
За підсумками конференції була створена ГО «Українська федерація воднолижного спорту». Першим Президентом став Василь Гришко.
Сезон 2008 року дав новий якісний стрибок у розвитку українського вейкбордингу. Багато що в Україні відбулося вперше:
- вперше було проведено рекордну кількість змагань за один сезон з вейкбордингу;
- вперше був побудований кращий у східній Європі вейк-парк "X-TRACTION" на якому вперше світові зірки вейкбордингу прийняли участь в українських чемпіонатах;
- вперше був проведений Кубок світу з вейкбордингу в Україні;
- Україна отримала міжнародне визнання, в Києві побувало багато світових зірок, включаючи діючих Чемпіонів Світу, легенди світового вейкбордингу;
- вперше зявився український професійний фільм про вейкбордингу "Х-TRACTION".
У цьому ж році, в Україну наказом № 4459 від 10.11.2008г. Міністерством України у справах сімї, молоді та спорту, вейкбординг був визнаний видом спорту, а 17.08.09 на колегії Міністерства, ГО «Українська федерація воднолижного спорту» отримала статус Національної спортивної федерації. Також, Федерація стала повноправним членом WWA (World Wakeboard Association), Всесвітня Асоціація Вейкбордингу.
У 2009 році під егідою Федерації знову було проведено небувалу кількість національних та міжнародних змагань. Київ вдруге взяв Етап Кубка Світу з вейкбордингу за версією WWA, а в Чемпіонаті Україні взяли участь рекордна кількість спортсменів - 61 чоловік, вперше змагання проходили у трьох версіях (катерній, канатній та вінч) у двох категоріях - векбординг і вейкскейтиг. 17 жовтня 2009 на щорічній воднолижній конференції, Федерація була перейменована в ГО «Українська федерація вейкбордингу та воднолижного спорту», на посту Президента федерації Василя Гришко змінив - Юрій Зозуля. В даний час Національна Федерація представлена осередками в 16-ти областях України, за підсумками сезону 2009-го року національні рейтинги отримали 55 спортсменів в пяти категоріях вейкбордингу та вейкскейтингу.
Окремо варто відзначити встановлену в клубі X-traction воднолижну канатну дорогу. Дана дорога дозволила зробити водні лижі та вейкбординг доступними для простих українців, з елітного і дорогого виду спорту перетворила їх у доступний вид активів відпочинку, джерело прогресу українських райдерів, дозволила створити на її базі дві дитячо-юнацькі спортивні школи.
Рішення проекту була простим і геніальним: функцію катера виконує трос, натягнутий між опорними щоглами по периметру акваторії. Одна з опор - приводна, забезпечена електродвигуном з механізмом напівавтоматичного приєднання буксирувальних воднолижних фалів. Швидкість руху троса регулюється оператором в залежності від побажання спортсмена від 20 до 60 км/год. У 2007 році така дорога зявилася і в Україну, в 2008 році на її базі був побудований найкращий у Східній Європі вейк-парк, в тому ж році в Києві було проведено Етап Кубка Світу та Європи з вейкбордингу, парк отримав світову популярність і високі оцінки провідних райдерів світу. Сезон 2009 року ознаменувався будівництвом кращої і поки єдиною, на пострадянському просторі.
З 2010 року Федерація, стрімко розвиває вейкбординг та воднолижний спорт.
Організовано виробництво швидкорозгортаючих вітчизняних лінійних воднолижних канатних доріг "X-traction" і вейк-парків, які забезпечують дешеву тягу і швидку рентабельність власникам, що дозволяє перетворити воднолижний спорт з фешенебельного в масовий, загальнодоступний та інвестиційно-привабливим.
Збудовані нові 3 канатні дорогі для дітей та початківців. Збудований новий трибунний комплекс, та майданчики для тренувань, збудовані тренерські, суддівські, приміщення для дитячих та юнацьких шкіл.
Федерація отримала статус Національної спортивної федерації з водних лиж згідно Наказу № 3531 від 08 жовтня 2010 року.
Відкриті нові майданчики з трасами для проведення катерних змагань з вейкбордингу та майданчик для змагань з воднолижного спорту, майданчики внесені до Генерального плану м. Києва, та стратегії розвитку м. Києва до 2025 року. Залучено до розбудови спортивних парків з воднолижними базами Національне Агентство з розвитку інфраструктури та підготовки до Євро 2012.
Вперше проведені рейтингові змагання для дітей від 2,3 до 11 років з вейкбордингу та водних лиж.
Вперше чемпіонка України Ірина Павлова стала чемпіонкою світу, а два спортсмени Федерації увійшли в десятку кращих. Українські спортсмени зайняли перші місця на російських змаганнях у своїх категоріях. Федерація почала виконувати регуляторні функції серед спортсменів, інструкторів, тренерів (кваліфікація, дискваліфікація та інше).
Судді Федерації отримали статус суддів міжнародного класу і вперше суддя Федерації - Ібрагімов Руслан, судив Чемпіонат світу та Чемпіонаті Росії.
Ведеться активна пропаганда вейкбордингу та воднолижного спорту в газетах, журналах, на телебаченні, в Інтернеті (iнформ-агенствах, YouTube, соціальні мережі та профільні Інтернет ресурси), відео-роліки у метрополітені, та мережі McDonalds, обучаючи відео-фільми, фільми о діяльності та змаганнях федерації, профайли спортсменів (райдерів). Створено два професійних фільми про Український вейкбординг X-traction 1, X-traction 2.
2011 рік. Вейкбординг покорив регіони та став фундаментом для спортивних парків.
У 2011 вперше згідно єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2011 рік, було проведено масштабний кубок України з вейкбордингу, охоплюючи найбільші регіони України, Київ, Дніпропетровськ, Одеса, Южне, Іллічівськ, АР Крим (Поповка, Казантип), де розбудована нова інфраструктура вейкбордично-воднолижних баз з вейк-парками та воднолижними канатними дорогами. Кубок мав величезний резонанс в засобах масової інформації у регіонах, та поклав початок масової селекції спортсменів з усіх регіонів України.
Найбільш вдалими та яскравими були нічні змагання з вейкбордингу у Криму на фестивалі екстремальних видів спорту Z-Games ( Казантип) в штучному басейні з канатною дорогою та вейкбордичним парком. Молодь масово стала долучатися до вейкбордингу майже цілодобово початківці вчилися кататися на дошках.
У 2011 році на змаганнях розширилися вікові групи спортсменів. На найвищих рейтингових змаганнях - Чемпіонаті України, вперше були введені категорії юніори (діти) до 5 років, та категорія Weterans - учасники змагань віком більш 40 років. Наймолодшу учаснику змагань чемпіонату - 3 роки, найстаршому – 47 років. В Києві на базі Федерації працює секція де тренуються люди з обмеженими можливостями. Розширилася географія вейкбордингу, у 2011 році на Чемпіонаті України додатково почали змагатися спортсмени з міст Южного, Короліна-Бугаз, Одеси, Іллічівська, АР Крим.
Проведено повноцінний кубок України з вейкбордингу серед наймолодших дітей віком від 2,3 до 14 років – «Каштан -Трофі 2011».
Рейтинг спортсменів Федерації 2011року складає 106 спортсменів з яких 3 виконали кваліфікацію на майстра спорту, 5 на КМС та 5 на 1 дорослий розряд.
До федерації долучені нові члени, 6 нових клубів та 4 нових регіональних осередків федерації. Деякі клуби мають мережу водноспортивних станцій, що додало 18 місць для розбудови інфраструктури воднолижного спорту. Відкрилися спортивні школи та літні спортивні табори у вейкбордичних і воднолижних клубах "Каштан", "База 66", "Київ", а також "X-traction Одеса", зросла кількість дітей і юнаків, придбано нове воднолижне спорядження, катери та канатні дороги.
У 2010-2011 роках встановлено 9 нових лінійних воднолижних канатних доріг в п’ятьох містах України і більше 41 місць плануються в найближчому майбутньому. За літній сезон 2011 року клуби-члени Федерації долучили до вейкбордингу та водних лиж більш ніж 6000 початківців, левова частина приходиться на воднолижні лінійні канатні дороги. У чотирьох регіонах залучені інвестори, вирішенні проблеми землекористування та готовляться проекти воднолижних кільцевих і лінійних воднолижних канатних доріг для проведення рейтингових Українських та світових змагань.
Федерація розвиває суміжні з вейкбордингом та водними видами спорту такі як скімборд, слеклайн, бігджампінг, балансбординг. Розгорнуте перше батутне поле з поролоновою ямою для тренувань та проведені перші змагання з бігджампінгу. Розгорнуті майданчики для скімбордингу, слеклайну та проводяться регулярні змагання з цих видів, створені профільні департаменти Федерації.
Федерація виступила ініціатором цілої серії законодавчих і нормативних ініціатив, широко підтриманих спортивною громадськістю та представниками державних органів. У першу чергу - це в рамках розвитку інфраструктури неолімпійських видів спорту, спортивних парків та загальнонаціональних спортивних фестивалів. Так розпорядженням від 31.08.2011 № 828-р схвалена Концепція загальнодержавної програми розвитку спорту 2012-2016 року, де передбачається будівництво воднолижних канатних доріг та вейк-парків майже в усіх регіонах України. При взаємодії з Федерацією, Олександр Попов дав доручення про створення спортивного парку з воднолижним стадіоном Європейського рівня у парку Дружби народів. Національне агентство з підготовки до Євро 2012 підтримало створення спортивного парку та планує побудувати об’єкти у тому числі басейн, який може використовуватись для тренувань воднолижників та вейкбордистів. Брали участь у підготовці протокольного рішення гуманітарної ради під головуванням Януковича В.Ф. щодо доручення створення концепції спортивних парків та розробці плану будівництва спортивних парків у всіх регіонах.
Проведено спортивні свята та фестивалі при підтримці Спортивного комітету України, за участю більшості різнопрофільних федерацій, видів спорту та активностей (Х-day, День фізкультури, День молоді, Студентська республіка, Кубок голови району з міні - футболу). Спортсмени та діти федерації приймають участь з показовими виступами у загальнодержавних та міських святкуваннях (Формула 1 H2O, День фізкультури і т.д.).
Розроблені методичні рекомендації та відеоматеріали для суддів, тренерів, інструкторів. За сприянням Спортивного комітету України проводяться регулярні курси підвищення кваліфікації, семінари та атестації.
Працюють курси професійних інструкторів з вейкбордингу та воднолижному спорту, де обучаються представники Федерації з усіх регіонів України.
Підготували експериментальний майданчик сноу-парк для тренувань в зимовий період.
У воднолижному клубі «Київ» були встановленні траси з слалому та фігурної лижі, де проводяться тренування і змагання за двома професійними катерами - буксировальниками, діє воднолижна дитяча-юнацька школа. Згідно з календарем змагань Федерації, було проведено Чемпіонат України - з водних лиж (фігурні лижі, катерна версія) та Відкритий Кубок України з водних лиж (канатна версія) у водноспортивному клубі «X-traction”. Приймали участь діти та юнаки віком до 12 років.
На міжнародних змаганнях UKRAINE OPEN 2011 національні лідери вейкбордичного руху Білорусі, України та Росії домовилися про створення вейкбордичного союзу Білорусії, України і Росії (БУР) про координацію зусиль з розвитку інфраструктури вейкбордингу, проведення кубку СНД.
Завдяки зусиллям Федерації, вейкбординг став улюбленим літнім видом спорту відомих зірок естради, бізнесменів, спортсменів, політиків, депутатів, які популяризують його серед мешканців країни та допомагають розвитку. Вперше в історії українського вейкбордингу Голова Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Жеребнюк В.М., взяв участь у Чемпіонаті України та став призером змагань в категорії Weterans.
Розглядається можливість проведення Чемпіонату світу з вейкбордингу в 2013-2014 році.

Перспективи федерації на 2012-2016 рр.
Стратегічним пріоритетом Федерації визначено розвиток регіонів і залучення максимально можливої кількості жителів країни в воднолижний та вейкбордичний спорт. Поставлено конкретне завдання протягом 5 років поставити 200 воднолижних канатних доріг в рамках проектів спортивних парків у всіх обласних та районних центрах України і створити реальну всеукраїнську мережу баз, що зробить вейкбординг та водні лижі по справжньому масовим і доступними для будь-якого мешканця країни, як для активної розваги так і для тренувань та професійного спорту. Розвинути при базах вейкбордичні і воднолижні школи з підготовленими інструкторами та тренерами. Розробити Кодекс спортсмена (райдера).
Наступним пріоритетом Федерації є продовження масової всеукраїнської селекції перспективних спортсменів з усіх регіонів. Продовжити будівництво канатних доріг та проведення Кубків Україні у великих обласних центрах. Провести дитячій кубок України з вейкбордингу на базі загальноукраїнської мережі дитячих вейкбордичних та воднолижних шкіл. Відкрити базу тренувань в зимовий період, зимовий воднолижний басейн, відкрити бази на гарячих озерах в Криму та Закарпатті. Відкрити мережу вейкбордичних і воднолижних баз з канатними дорогами в Єгипті.
Відкрити батутне поле і зал спеціалізованих тренажерів для акробатичних і вестибулярних тренувань. Відкрити напрямок вейкбордингу і водних лиж на профільних кафедрах в інституті фізкультури.
Перетворити спортивні парки в воднолижно - вейкбордичні бази у місцях найпопулярнішого відпочинку для розваг та тренувань мешканців України та її гостей.
Збудувати в Києві найкращій у Східній Європі воднолижний стадіон з вейк-парком (канатна, катерна, вінч - версії), а також тренувальний центр міжнародних національних збірних Білорусії, Росії, Естонії, Литви, Латвії, Молдови, Фінляндії, Швеції, Данії, Польщі, Норвегії, Великобританії тощо.
Відкриття Фан-кемпу до Євро 2012. Провести Чемпіонат світу у катерній та канатній версіях в м. Києві.
Здобути перші місця на Чемпіонаті світу у 2015 році.

Президент
ГО «Українська федерація вейкбордингу та воднолижного спорту» Зозуля Ю.А .
Інформаційний додаток.
1. Вейкбординг та Федерація.
З поточним станом розвитку вейкбордингу та водних лиж ви можете ознайомитися з Чемпіонату Україна 2011 (Київ).
Ссылка

Найбільш видовищний етап кубка в Криму на Z-Games Казантип (Поповка) поєднаний з нічним шоу. Вперше змагання проводилися вночі в басейні і мало грандіозний успіх.
Ссылка

Наші інтернет ресурси: Ссылка Ссылка
Федерація в фейсбуці: Ссылка

2. Спортивні парки

Види спорту і активності, котрі культивуються в Спортивному парку в м. Києві: Ссылка

Яскраві Спортивні свята в Спортивному парку 2011: Ссылка

Спортивні парки в інтернеті: Ссылка Ссылка
Концепція спортивних парків: Ссылка

Спільний Загальноукраїнський проект Спортивного комітету України і Федерації спортивних парків та пілотний проект у м. Києві.
Перший пілотний проект Спортивного парку у м. Києві має проектну назву "Спортивно-оздоровчий комплекс з системою канатно-буксирувальних воднолижних доріг у парку Дружби народів, Деснянського району м. Києва." Заснований у 2003 році у вигляді 10 МАФ для проведення змагань та тренувань воднолижників і вейкбордистів, а також активного відпочинку мешканців м. Києва. У 2007 році була виділена земля і встановлена перша в Україні воднолижна канатна дорога міжнародного стандарту. У 2008 році був побудований вейк-парк та сертифікований Всесвітньою Асоціацією вейкбордингу (WWA) для проведення Міжнародних змагань найвищого статусу. У 2008-2009 роках на воднолижній канатній дорозі проведені етапи Кубка Світу, етап Кубка Європи. Кожного сезону Федерація проводить 10 календарних регіональних змагань з канатної, катерної версії, вид спорту – вейкбординг, водні лижі. Весь літній сезон кожні вихідні та святкові дні проводяться фестивалі і джеми з альтернативних і екстремальних видів спорту, активності спортивної молодіжної субкультури. У 2009 році побудована вінч (басейнова) версія вейкбордингу. Єдине місце в східній Європі де можна проводити всі 3 версії вейкбордингу в одному місці. Створення парку стало спортивноутворюючим для нового виду спорту в Україні "кабельний вейкбординг". У 2009 році, Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту, було визнано вид спорту вейкбординг, а в 2010 році Федерація отримала статус національної спортивної федерації – вид спорту вейкбординг. У 2010 році встановлено три воднолижні канатні дороги для дітей і починаючих. Вейк-парк є офіційною спортивною базою "Національної Української федерації вейкбордингу та воднолижного спорту" (УФВВ) для підготовки національної збірної завдяки якому в 2010 році вперше українська спортсменка Ірина Павлова, стала чемпіонкою світу, а збірна команда України увійшла в десятку кращих вейкбордистів світу. Вейкбордисти беруть участь на безоплатній основі з показовими виступами в міських і державних святах (День молоді, День Дніпра, День фізкультури, Формула-1, і т.д.). В 2008-2010 роках у парку біля канатної дороги були побудовані спортивні майданчики для: міні-гольфу, петанку, слеклайна, скінбордингу, скелелазів, велосипедистів, аквабайкерів, байдарочників, пляжні види спорту, батути, тир, майданчик для пейнтболу, памптреку, кайтингу, джампінгу, настільного тенісу, пляжного футболу, волейболу, квадроциклів, зорбінгу, бігових лиж, каток, балансбордингу, серфінгу, кендо, настільних ігор і тд. На території парку працює: - чотири секції з вейкбордингу, пейнтболу, петанку. - дві не державні воднолижні дитячо-юнацькі спортивні школи. - два літні воднолижні спортивні табори. Усього на майданчику проводять заходи та тренувальний процес 11 федерацій з неолімпійських та альтернативних видів спорту, які розвивають 33 види спорту і фізичної активності. Парк здійснює програму Федерації "Здорова нація - сильна Україна" при якій будь-який колектив, шкільний клас, інститутська група може безкоштовно навчитися водних лиж з професійним інструктором за попередньою заявкою. Вейкбордисти шкіл федерації і парку беруть участь у громадських заходах району по боротьбі з наркотиками, програма пропаганди донорства крові «Здай кров – врятуй життя» і т.д. Загальна проектна територія виділена під комплекс 1,93 га, забудовано і експлуатується 1,1 га. Подальший розвиток спортивного парку планується на території до 250 га.
Також планується розвиток у зоні екстрім-парку: - повноцінний воднолижний стадіон; - друга кільцева дорога воднолижна (фрістайл); - воднолижна та вейкбордична катерна траса з необхідною інфраструктурою та трибунами; - скейтодром, роллеродром; - критий басейн для занять воднолижними видами спорту та плаванням; - паркур парк; - дертбайк, маунтінбайк; - спеціалізований трамплін з паралонновою ямою і подушкою BigBag (гірські лижі, сноуборд, ролики, маунтінборд, скейт, байк). На території Спортивного парку планується розміщення до 96 офіційних та альтернативних видів спорту і фізичної активності: - центр єдиноборств; - пляжні види спорту (гандбол, волейбол, футбол, і т.д); - ігрові види спорту (великий теніс, футбол, волейбол, хокей на траві, бейсбол і т.д); - військово-патріотичні види спорту (пейнтбол, страйкбол, лучний тир, козацькі кінні забави і т.д.); - ландшафтні види спорту (гольф, спортивне орієнтування, повітроплавання, авто-авіа-судномодельний спорт і т.д.). Фінансування заходів та інфраструктури парку від Управління спорту м. Києва або інших державних джерел не здійснювалося.

Голова Комісії з розвитку інфраструктури неолимпійських видів спорту Спортивного Комітету України Зозуля Ю.А.

Все время: Киевское время
 
Переход на:

Администратор | На основную страницу