SKIER - FORUM
мой профиль | | FAQ
SKIER - FORUM » Анализ рейтинга сообщения

« Возвратиться в тему. »

Анализ рейтинга сообщения
Автор: NatalyBalak
Сообщение: Ось деякі факти з хроніки минулого:

- в 1648 г. жители Золочева вместе с крестьянами соседнего села Биле подняли мятеж и Коронные войска были вынуждены оставить замок, казаки Богдана Хмельницкого вошли в крепость без боя. - казацкие отряды были тут и в 1655 г, когда ожидали прибытия Российских войск, чтоб вместе с ними идти на Львов. - в 1672 г. замок шесть дней сдерживал наступление турецкой армии на запад. Однако после шестидневной битвы турки захватили и разрушили крепость. Именно здесь в 1674 году Ян III собирал войска для своего победного похода на османцев. - в 1675 г, имея только треть личного состава, замок выдержал осаду орды хана Аджи-Гирея. После Яна замок достаётся в наследство его сыну, Якубу Собескому, а после его смерти владельцами становиться Радзивиллы. - в XVIII ст. своё оборонное значение крепость утратила и начинается упадок замка. - в 1802 году замок купила семья Комарницких и приспособила здания под жилые помещения. - в 1840 году хозяева продали крепость австрийскому правительству под военные казармы - в 1872 г. замок стал использовался как тюрьма и помещение суда - в 1939 г. НКВД продолжил эту зловещую традицию: в замке была устроена одна из ужаснейших тюрем в Западной Украине. Лишь в 1986 г. началась реконструкция замка и устройство музея. Часть экспозиции находится в Ренессансном дворце. В Китайском павильоне экспонируются произведения восточного искусства. В 2007 г. отстроен равелин. Вообще, замок и далее требует крупных реставрационных работ.

 

Особисто мене вразили наявність величезних трьох каменюк,

які «живуть» у Золочівському замку і з якими пов’язана давня прекрасна легенда. Ось ще кілька фактів про них:

„На сірому тілі цих велетнів відвідувачі охоче розглядають “вирізані” невідомою мовою літери - цілий рядок, які дійшли до нас з глибини століть. Ще невідомий художник зобразив на кам’яному полотні якісь давні символи - терновий і живий вінки, які переплелися, мов дві обручки. І просвердлив в одному з каменів дуже акуратну дірочку. Кажуть, якщо маєш потаємне бажання і хочеш, аби воно здійснилося, потрібно покласти до тієї дірочки палець, подумати про бажане і швидко повернути палець довкола осі. Усі три камені працівники замку привезли із села Новосілки Золочівського району - так вони й лежали при купі в колишньому оборонному яру. Найбільший камінь, вагою 10 тонн, вдалося витягнути тільки за третьої спроби - люди, які були присутні при перевезенні, розповідають, що у підйомного крана не один раз рвалися троси. За переказами, ці три камені - усе, що залишилося від безповоротно зруйнованого у XVI столітті Новосілківського замку, який побудували вихідці з Угорщини, нащадки багатого лицарського ордену тамплієрів. У надписах на каменях начебто було зашифровано, де тамплієри заховали свої скарби. Донедавна вважалося, що напис на камені зроблений невідомою мовою. Але півтора року тому, коли до Львова приїздив Папа Римський, у Золочівському замку побував його референт. Він оглянув напис і, упізнавши одну характерну букву, яка у написаному повторюється не один раз, висловив думку, що це старопольська мова, якою користувалися до середини XIV століття. Легенда, яку розповідають жителі села, така. Начебто у давнину в’язнем Новосілківського замку був польський національний герой Янусик. У ніч перед стратою йому приснився сон: якщо вдасться йому знайти у своїй камері камінь з діркою, його найпалкіше бажання збудеться. Для цього потрібно покласти у цю дірку палець і повернути довкола осі. Янусик відшукав потрібний камінь і вчинив саме так, як йому приснилося у віщому сні. На ранок молодому вродливому в’язневі в камеру принесли тацю з мокрими хустинками. Він зв’язав їх одну до одної і втік із замку. Ще один варіант легенди оповідає, що Янусикові передали хустинки молоді дівчата, також через дірку в камені. ...Сьогодні відвідувачі, які приїжджають до Золочівського замку, знають: якщо маєш матеріальне бажання, палець потрібно повертати в бік тернового, “мертвого”, вінка. Якщо ж твоє бажання романтичне - в бік вінка квітучого. Працівники замку жартують: якщо бажання не здійснилося - значить, палець був недобре повернутий, і треба їхати до Золочівського замку ще раз”.

Отже, ми маємо нагоду все перевірити, бажання загадував навіть мій син

 

І останнє, що здалось дивним, це інформація про створення товариства шанувальників Золочівського замку в Торонто та Сиднеї!!! 

 

Останній пункт маршруту був обраний по дорозі, оскільки погода ще чинила опір і вибір був зроблений - завершити турподоріж в одному з найстаріших відпустових місць в Україні - Уніві, отже якихось через 20 км  - і ми в Унівськській Лаврі.

 

  

 

Історична довідка (http://castles.com.ua/univ.html):

Відомо, що в цьому прекрасно збереженому оборонному монастирі в 1606 р. перебував Іван Вишенський і написав там “Посланіє до стариці Домініканії”. Зведено споруду, скоріше за все, в XV ст. В 1648-1770 рр. при лаврі діяла унівська друкарня, де було надруковано ряд відомих стародруків. Тут працювали українські друкарі Андрій Скольський, Дмитро Кульчицький, Симеон Ставницький, а книжки прикрашали гравюрами Іллі, М. Зубрицького, Є. Завадовського, Мини, М. Фуглевича.

На території монастиря відбувалися щорічні ярмарки, на яких торгували купці з Росії, Польщі, Австрії та інших країн. Монастир оточений високими стінами з бійницями та оборонними баштами. Храм на території виглядає з-за стін витонченим та легким, а при огляді його зсередини монастирських стін вражає міцними, справді фортечними мурами, бійницями та оригінальністю архітектури. На його контрфорсі зберігся герб Шептицьких.

Келії, церква, мури – все в ідеальному стані. На галереї, що йде з внутрішнього боку монастирських стін – ціла колекція (не менше двох десятків!) розп‘ять різних розмірів. Поруч – пам‘ятна таблиця тим, хто своїми внесками та пожертвами допоміг відбудові монастиря. Народна легенда розповідає історію чудесного зцілення князя Лагодовського біля джерела. На знак вдячності князь заклав на чудотворному місці церкву і монастир. Зараз тут зберігаться чудовий ренесансний надгробок князя.

У першій половині XVI ст. Унівська обитель набула статусу архимандрії. Від початку монастир славився своїм шкільництвом, а згодом і книгодрукуванням. Саме тут провадили своє чернече життя Йов Княгиницький, архимандрити Варлаам та Атанасій Шептицькі. На початку XIX ст. в монастирі оселяється глава Греко-Католицької Церкви митрополит Михайло Левицький. Його тлінні останки спочивають у монастирському храмі Успення Пресвятої Богородиці. У 1919 р. із благословення Митрополита Андрея сюди прибули монахи студити, покликані відродити традиції древньоруського чернецтва часів преподобних Антонія і Теодосія Печерських. Першим архимандритом новозаснованої обителі став о. Климентій Шептицький. Нині Успенська Унівська Лавра налічує вісім монастирів в Україні та поза її межами.

 

 

Отже, вело-тур був завершено, уся група переповнена емоціями вирушили у напрямку до залізничної станції ...та піля такої подорожі останні кілька десятків кілометрів подолати на велосипедах було справжнім задоволенням , особливо, коли навкруги оточують такі "дива природи"

 

 

 

а ми поспішили додому...   

 

Для завершення не достає загальної статистики про вело-кілометраж,

Допишу згодом...

 

Общая статистика:
Данное сообщение еще никем не оценивалось

Голосующий
Оценка
Объяснение причины оценки сообщения



Пожалуйста, кратко опишите причину, по которой Вы ставите такую оценку сообщению.
Оценки сообщений без указания уважительной причины будут считаться нарушением правил
и наказываться лишением права на оценку сообщений.

Длина комментария не более 300 символов.
Осталось   символов